fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Polityk stracił audycję za antysemicki wpis

Piłkarze Liverpoolu świętują wygranie Ligi Mistrzów
AFP
Brytyjski polityk George Galloway stracił pracę prezentera radiowego po tym, jak umieścił na Twitterze wpis uznany przez swego pracodawcę za antysemicki - informuje Sky News.

W finale piłkarskiej Ligi Mistrzów Liverpool pokonał Tottenham 2:0. George Galloway pogratulował na Twitterze sukcesu "wspaniałym mieszkańcom Liverpoolu". Polityk przypomniał dawnego trenera Liverpoolu Billa Shankly'ego, 96 ofiar tragedii na Hillsborough oraz liverpoolskich dokerów. Wpis zakończył zdaniem: "Bez flag Izraela na Pucharze!".

Stacja Talk Radio, w której Galloway prowadził program "Unleashed" (Uwolniony) zareagowała na wpis odbierając prezenterowi audycję. W oświadczeniu stacja zapewniła, że "nie będzie tolerować antysemickich poglądów".

Wypowiedź Gallowaya potępił były dziennikarz, obecnie łącznik na linii Liverpool FC - kibice Tony Barrett. Oświadczył, że Liverpool jest klubem "wszystkich flag, wszystkich religii, wszystkich narodowości i żadnych".

Galloway potwierdził, że dostał od stacji radiowej "czerwoną kartkę". Zapowiedział skierowanie sprawy do sądu i zapewnił, że nie da się uciszyć. - Niech żyje Palestyna - dodał.

George Galloway w latach 1987-2010 oraz 2012-2015 zasiadał w Izbie Gmin z ramienia najpierw Partii Pracy, później ugrupowania Respect - The Unity Coalition. Jest prezenterem radiowym i pisarzem. W 2016 r. opowiadał się za brexitem. W tym samym roku bez powodzenia startował w wyborach na burmistrza Londynu.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA