fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sekielski: Ksiądz Cybula był zarejestrowany jako TW

materiały prasowe
Tomasz Sekielski ze swoim bratem prowadzili na Facebooku transmisję na żywo, podczas której powiedzieli, że ksiądz Jan A., ksiądz Cybula oraz ks. M., kustosz z Lichenia, którzy są bohaterami filmu "Tylko nie mów nikomu”, zarejestrowani byli jako tajni współpracownicy SB.

Tomasz Sekielski, autor filmu "Tylko nie mów nikomu”, został zapytany przez jednego z internautów, którzy oglądali jego transmisję na żywo, czy skłonności pedofilskie księży były wykorzystywane przez władze PRL. Dziennikarz powiedział, że byli oni zarejestrowani jako współpracownicy Służby Bezpieczeństwa. – Przeglądałem archiwa IPN-u. Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, ks. Cybula oraz ks. M., kustosz z Lichenia byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB – podkreślił. 

Czytaj także: "Tylko nie mów nikomu": Ksiądz Olejniczak odchodzi z kapłaństwa

W sobotę premierę miał film dokumentalny o pedofilii wśród duchownych, ”Tylko nie mów nikomu”, autorstwa Tomasza Sekielskiego oraz jego brata Marka. Film, który dostępny jest za darmo na platformie YouTube ma już ponad 7 mln wyświetleń. 

Na filmie Sekielskiego do księdza Cybuli przyszedł mężczyzna, który przypomniał mu o krzywdach, które wyrządził mu w przeszłości. Podobnie było w przypadku księdza Jana A., który również spotkał się ze swoją ofiarą. Duchowni przyznali się do molestowania nieletnich. 

 

Źródło: Facebook
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA