fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

"Gra o tron" inspiracją dla rodziców. Dają imiona bohaterów

materiały prasowe, HBO
Jak informuje CNN, dekadę temu imię Arya nie mieściło się nawet na liście 1000 najbardziej popularnych imion dla dzieci w USA. Za sprawą hitowego serialu „Gra o tron” liczba ta niesamowicie wzrosła.

Jak podaje CNN, w ubiegłym roku 2545 dziewczynek otrzymało imię Arya. Oznacza to, że znalazło się ono na 119 miejscu najbardziej popularnych imion kobiecych w Stanach Zjednoczonych. Arya jest trzecim dzieckiem i drugą córką lorda Eddarda Starka z serialu „Gra o tron”. 

Czytaj także: Reżyser "Gry o tron" odpowiada na zarzuty fanów

Nie tylko to imię spodobało się jednak rodzicom, którzy są fanami produkcji HBO. W roku 2018, 560 dzieci nazwano Khaleesi. Co istotne, nie jest to nawet imię. W języku serialowych Dothraków oznacza to tyle, co „królowa”. Tytułem tym posługuje się smocza królowa Denerys Targeryen, w którą w „Grze o tron” wciela się Emilia Clarke. Imieniem Denerys nazwano natomiast 163 dziewczynki. Inspirujące dla rodziców okazały się także imiona Tyrion, Jorah i Sansa. Kolejno otrzymało je 58 i 30 chłopców oraz 29 dziewczynek. 

"Gra o tron" zadebiutowała na antenie HBO w 2011 roku. W ciągu 7 lat stała się jednym z najsłynniejszych seriali w historii stacji i całej telewizji. Ekranizacja powieści George'a R.R. Martina zyskała uznanie nie tylko w oficjalnych kanałach dystrybucji, ale także u piratów. Hit HBO według raportu serwisu Torrentfreak przez sześć lat z rzędu okazywał się najchętniej ściąganym i nielegalnie udostępnianym serialem.

 

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA