fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Najfajniejsze dzielnice Europy? Na liście warszawska Praga

Pixabay
Brytyjski "Independent" zamieścił listę 10 najciekawszych dzielnic w europejskich miastach. W zestawieniu znalazła się warszawska Praga.

Autorzy rankingu opisując Pragę, podkreślają, że podczas II wojny światowej centrum Warszawy zostało całkowicie zniszczone, ale znajdująca się po drugiej stronie Wisły Praga uniknęła tak poważnych bombardowań.

"Przechadzając się ulicami znajdziesz zielone dziedzińce poukrywane za kruszącymi się kamienicami" - pisze "Independent".

Zobacz też: "Polska wódka doczekała się swojego muzeum".

Podkreślono również, że na turystów, którzy odwiedzą Pragę czekają nowo otwarte kawiarenki, z których widać kolorowe murale.

Osoby, które przyjadą do Warszawy powinny zobaczyć Muzeum Neonów z największą na świecie kolekcją neonów z czasów zimnej wojny i Soho Factory - dawne magazyny, które zostały przekształcone w galerie i restauracje.

Oprócz warszawskiej Pragi na liście znalazły się także: Eilandje (Antwerpia), Mariahilf (Wiedeń), Finnieston (Glasgow), Aarhus O (Aarhus), Amsterdam-Noord (Amsterdam), Beyoglu (Stambuł), Grünerlokka (Oslo), Metelkova (Ljubljana), Västra Hamnen (Malmö).

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA