fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nagość w poście Centrum Anny Frank. Facebook usunął wpis

Twitter/Anna Frank Center
Moderatorzy Facebooka tymczasowo usunęli post, który umieścili w serwisie pracownicy Centrum Anny Frank. Wpis miał podnieść świadomość na temat Holokaustu, ale zdaniem pracowników Facebooka przedstawiał nagość dziecięcą.

Zamieszczony na Facebooku wpis zawierał archiwalne zdjęcie, które przedstawiało żydowskie dzieci przetrzymywane przez nazistowskich Niemców. Dzieci był rozebrane i wygłodzone. 

W latach 1941-1945 Niemcy więzili i mordowali miliony Żydów. Wśród nich była kilkunastoletnia Anna Frank, na cześć której stworzono ośrodek. 

15-letnia Anna Franka przez ponad rok ukrywała się w Amsterdamie. Zmarła w obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen. 

Pracownicy Centrum Anny Frank zamieścili wpis, który odsyłał do artykułu informującego o małej świadomości Amerykanów na temat Holokaustu. Materiał został usunięty.

Pracownicy Centrum zgłosili się do administracji portalu z pytaniem o powód usunięcia wpisu. "Nasz postulat w sprawie potrzeby edukacji o Holokauście został usunięty z powodu łamania regulaminu. Nie uargumentowano tej decyzji, a jednocześnie pozwala się na to, by w serwisie istniały strony, które zaprzeczają Holokaustowi. Wygląda to na małą hipokryzję".

W odpowiedzi przekazano: "Przywróciliśmy wpis i wysłaliśmy do was wiadomość. Nie pozwalamy na umieszczanie zdjęć nagich dzieci, jednak wiemy, że to ważna obraz w znaczeniu historycznym, dlatego go przywróciliśmy. Przepraszamy i dziękujemy za zwrócenie uwagi".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA