fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Znikną anteny z korony Jezusa Chrystusa w Świebodzinie

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
W koronie figury Jezusa Chrystusa w Świebodzinie zamontowano aparaturę do komercyjnego nadawania sygnału internetowego. Kuria poinformowała, że sprzęt ma być usunięty.

O antenach zamontowanych w koronie figury Jezusa Chrystusa w Świebodzinie poinformował dziennik "Fakt". Jak ustalono, anteny służą firmie dostarczającej internet.

Z propozycją zamontowania sprzętu wyszedł miejscowy proboszcz, który chciał dzięki temu mieć internet do zabezpieczenia monitoringu na terenie parafii.

Głos w tej sprawie zabrała Kuria Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Zapowiedziano, że anteny zostaną usunięte. 

- Bp Tadeusz Lityński polecił usunąć urządzenia znajdujące się na szczycie figury Chrystusa w Świebodzinie, ponieważ ich obecność może ranić wrażliwość wielu osób, zwłaszcza wierzących. Ks. proboszcz Jan Romaniuk przyjął tę decyzję i zobowiązał się do przeprowadzenia demontażu w najbliższych dniach, najpóźniej do 10 maja 2018 r. - przekazano w oświadczeniu przesłanym portalowi money.pl.

Figura Chrystusa została zbudowana w Świebodzinie w 2010 roku, według projektu Mirosława Pateckiego. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 metrów, z czego 33 m przypadają na figurę Jezusa, a 3 m na wieńczącą pomnik pozłacaną koronę. Właśnie tam zamontowane zostały anteny.

Źródło: rp.pl/Money.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA