Społeczeństwo

Temat aborcji w Sejmie. Wysyłają do posłów laurki

Fotorzepa, Piotr Guzik
Fundacja Życie i Rodzina liczy, że posłowie poprą wniosek o zaostrzenie prawa aborcyjnego. W tej sprawie zorganizowali akcję, w której można wysłać laurkę do wybranego posła.

Akcja prowadzona jest na stronie zatrzymajaborcje.pl. Jak tłumaczą organizatorzy, "w 2016 roku z wymienionej przyczyny zabito w Polsce legalnie 1042 dzieci. Aborcje eugeniczne są najbardziej brutalne ze wszystkich aborcji – wykonywane na dużych i znacznie rozwiniętych dzieciach – w 4, 5 i 6 miesiącu ciąży (wcześniej trudno o diagnozę!), bez podania dziecku znieczulenia. Z aborcji tych mogą się urodzić żywe dzieci, których potem nie reanimuje się, ale czeka się, aż po wielu godzinach umrą".

Do Sejmu wpłynął projekt zaostrzenia prawa aborcyjnego. Fundacja Życie i Rodzina chce wpłynąć na posłów. W tym celu zorganizowano akcję wysyłki laurek narysowanych przez niepełnosprawne intelektualnie dzieci. Do wybrania jest jeden z 14 rysunków.

Do laurki dołączony jest apel: Zbliża się głosowanie w sprawie projektu #ZatrzymajAborcję znoszącego możliwość zabijania dzieci ze względu na zły stan ich zdrowia. Projekt w ciągu dwóch miesięcy poparło 830 000 Polaków. Przesyłam laurkę narysowaną dla Pani/Pana przez niepełnosprawne dziecko i wraz z nim proszę o głosowanie za życiem.

Uczestnicy akcji mogą wybrać, do którego posła zostanie wysłana laurka. Lista zawiera wszystkich polityków obecnej kadencji Sejmu.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL