Społeczeństwo

Łódź: Niemcy pobici za rozmowę po niemiecku

Fotorzepa, Piotr Guzik
W niedzielę nad ranem na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi grupa mężczyzn pobiła trzech Niemców. Za to, że rozmawiali po niemiecku.

Wszyscy trzej Niemcy realizowali w Polsce projekt badawczy w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie, pracowali dla firm związanych z Volkswagenem.

Do Łodzi Niemcy, wśród nich Polak z pochodzenia, od 20 lat mieszkający w Niemczech, przyjechali na zaproszenie właściciela jednego z lokali gastronomicznych na Piotrkowskiej. W nocy bawili się w łódzkich klubach.

Idąc około 4 rano Piotrkowską, po wyjściu z jednego z klubów, mijali grupkę mężczyzn. Rozmawiali po niemiecku.

Spotkali się z agresywną zaczepką. Jeden z napastników spytał: - Po jakiemu wy p...?

Mówiący po polsku Niemiec spytał: - Proszę?, po czym został zaatakowany - dostał butelką od piwa w twarz.

Pozostali dwaj mężczyźni usiłowali obezwładnić napastnika, ale wówczas do akcji włączyli się koledzy agresora, którzy powalili Niemców na ziemię i skopali.

Na miejsce wezwano policję, ale kontakt z poszkodowanym był utrudniony z powodu jego nietrzeźwości. Mężczyzna został odwieziony do szpitala i tam udzielono mu pierwszej pomocy. Czekają go co najmniej dwie operacje, ale szpital opuścił na własne żądanie.

O zdarzeniu poszkodowany zawiadomił już niemiecki konsulat. Nie złożył jeszcze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
 

Źródło: Dziennik Łódzki

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL