fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Wywiad szuka informatyka i hydraulika

AdobeStock
Agencja Wywiadu prowadzi właśnie rekrutację na cywilne stanowiska dla przyszłych adeptów szpiegostwa. Komu może dać pracę?

Agencja Wywiadu – czytamy na stronie internetowej instytucji, zajmuje się zbieraniem informacji „wyprzedzającej i ekskluzywnej (...) najważniejszym organom władzy państwowej Rzeczypospolitej".

Do zadań Agencji Wywiadu należy m.in. rozpoznawanie i przeciwdziałanie zagrożeniom zewnętrznym godzącym w bezpieczeństwo, obronność, niepodległość i nienaruszalność terytorium Polski; ochrona zagranicznych przedstawicielstw RP; zapewnienie ochrony kryptograficznej łączności z polskimi placówkami dyplomatycznymi i konsularnymi oraz poczty kurierskiej; rozpoznawanie międzynarodowego terroryzmu; prowadzenie wywiadu elektronicznego. Agencja Wywiadu dzieli się na następujące departamenty : operacyjny, informacyjny, techniczny oraz biura m.in. bezpieczeństwa.

Z opublikowanych na stronie internetowej AW kilka dni temu informacji wynika, że prowadzi ona rekrutacje na szereg stanowisk cywilnych. Agencja poszukuje głównie informatyków, ale o określonych specjalnościach. Chodzi zatem zarówno o programistę aplikacji internetowych, programistę Big Data, programistę technologii mobilnych, administratora sieci oraz inżyniera sztucznej inteligencji. Wywiad szuka też pentestera oraz osoby na stanowisko rewersera (zajmują się m.in. testowaniem systemów pod kątem odporności na atak). Ponadto specjalistów od łączności np. inżyniera analizy i kontroli jakości łączy telekomunikacyjnych, inżyniera przetwarzania danych.

Ale poszukuje także osoby które będą zbierały informację z jawnych źródeł (tzw. biały wywiad) czyli na stanowisko infobrokera, specjalisty marketingu i PR, a także tłumaczy języka rosyjskiego oraz angielskiego.

Na liście pracowników, którzy mogą znaleźć zatrudnienie w Agencji Wywiadu znajdują się też zawody wydaje się całkowicie nie związani ze szpiegostwem. Agencja poszukuje też architekta, inżynierów budownictwa (specjalizacja elektryka, elektroenergetyka, ciepłownictwo, gazownictwo). Zachęca do podjęcia pracy także pracowników administracyjnych, ale także osoby do prac fizycznych np. magazyniera, hydraulika, ślusarza, stolarza, malarza, czy kierowcę. Otwarte jest pytanie, czy osoby te będą wykonywały usługi tylko w obiektach AW, czy także wykorzystywane np. w trakcie operacji wywiadu.

Co istotne, zatrudnienie w Agencji dotyczy Warszawy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA