Polki przegrały z Bułgarkami, ale wyszły z grupy

W ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy Polki przegrały 1:3 z Bułgarią i do play-off awansowały z drugiego miejsca. W 1/8 finału zmierzą się z Ukrainą.

Publikacja: 25.08.2021 22:14

Polki zakończyły rywalizację w grupie B na drugim miejscu. W niedzielę w 1/8 finału Polki zmierzą się z trzecim zespołem grupy D, czyli Ukrainą. Jeśli przejdą tę przeszkodę, w ćwierćfinale będzie na nich czekał zwycięzca z pary Turcja – Niemcy - pisze Onet.

Trener Jacek Nawrocki przed meczem z Bułgarią nie eksperymentował ze składem i wystawił najmocniejszą szóstkę z Magdaleną Stysiak w ataku. Polki rozpoczęły mecz od prowadzenia 8:3. Jak zwykle świetnie grała Stysiak, ale tym razem w ofensywie wspierała ją nieskuteczna dotąd w turnieju w tym elemencie Zuzanna Górecka. Polki imponowały skutecznością w ataku i pewnie wygrały pierwszego seta 25:18.

Kłopoty zaczęły się w drugiej partii, gdy przy stanie 8:5 polskie siatkarki wpadły w czarną dziurę. Dopingowane przez liczne grono kibiców Bułgarki grały jak z nut, a nasze siatkarki nie kończyły ataków. Gospodynie zdobyły po kontrach pięć punktów z rzędu i nie oddały prowadzenia do końca seta, choć trener Nawrocki próbował ratować sytuację zmianami.

Długo trwała wyrównana walka punkt za punkt, ale końcówka należała do naszych rywalek. Paradoksalnie w porównaniu do poprzednich meczów, w polskim zespole odwróciły się role – świetnie w ataku radziła sobie Górecka, za to słabszy dzień miała liderka zespołu Stysiak.

Od czwartej partii w polskim zespole w ataku pojawiła się Malwina Smarzek. Atakująca Lokomotiwu Kaliningrad nie potrafiła odwrócić losów meczu. Polki przegrały pierwszy mecz w turnieju i spadły z pierwszej na drugą pozycję w tabeli. Tymczasem do utrzymania prowadzenia wystarczyło im zdobycie jednego punktu za porażkę 2:3. Niestety, wczoraj zdobycie dwóch partii przekraczało możliwości polskiego zespołu.

BUŁGARIA – POLSKA 3:1 (18:25, 25:21, 25:21, 25:23)

2 / 3
Siatkówka
Świderski: Zdominowaliśmy europejskie rozgrywki w siatkówce
Siatkówka
Piękny finał wyjątkowego sezonu. Jastrzębski Węgiel może potwierdzić dominację polskich klubów