fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sędziowie chcą się spotkać z ministrem Ziobro

Zbigniew Ziobro
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Cztery stowarzyszenia sędziowskie wystosowały list do ministra sprawiedliwości - prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry z prośbą o spotkanie.

W dniu 28 listopada 2016 r. Stowarzyszenia sędziowskie zwróciły się do ministra jako przedstawiciela rządu właściwego dla spraw wymiaru sprawiedliwości z prośbą o udział w spotkaniu dotyczącym sytuacji sądownictwa w Polsce.

- Dostrzegamy potrzebę takiego spotkania zwłaszcza wobec publicznych wypowiedzi, w których pan minister poinformował opinię publiczną o trwających pracach związanych z przygotowaniem pakietu ustaw mających głęboko modernizować system sądownictwa w Polsce. Wierzymy, że wysłuchanie przez pana ministra głosu polskich sędziów przyczyni się do budowy zaufania i rzeczywistej współpracy pomiędzy władzą ustawodawczą i władzą wykonawczą a sądami, a także pomoże w opartej na zasadach konstytucyjnych modernizacji systemu wymiaru sprawiedliwości. Działania takie niewątpliwie przyczynią się do wzmocnienia autorytetu Państwa - czytamy w liście skierowanym do ministra sprawiedliwości.

Źródło: SSP Iustitia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA