fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Śmiertelny wypadek pod Augustowem

Fotorzepa
Tir na łotewskich numerach zderzył się czołowo z volkswagenem passatem na drodze krajowej nr 8 na Podlasiu. Dwie osoby nie żyją.

Do wypadku doszło dziś ok. 4 nad ranem na trasie Białystok – Augustów w miejscowości Białobrzegi.

- Volkswagen passat z białoruską rejestracją zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z łotewskim tirem, który przewoził owoce – opowiada st.asp. Aneta Łukowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Po zderzeniu ciężarówka zjechała do rowu, uderzyła w drzewo, a na koniec stanęła w ogniu. Na miejsce pojechało siedem zastępów straży pożarnej. Kierowca tira sam zdołał wyjść z pojazdu.

W gorszym stanie była osobówka. Kierowca i pasażerowie zostali uwięzieni w volkswagenie. Strażacy rozcinali pojazd, by dostać się do uwięzionych w nim osób.

Okazało się, że kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu, a stan dwójki z trojga pasażerów był bardzo ciężki.

Jeden z nich 29-letni mężczyzna zmarł wkrótce po dowiezieniu do szpitala. Lekarze wciąż walczą o życie 28-letniej kobiety.

Z powodu wypadku droga krajowa nr 8 przez kilka godzin była zablokowana. Strażacy ugasili już płonącą ciężarówkę. Ruch częściowo udrożniono. Teraz odbywa się on wahadłowo.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. – Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że z niewiadomych jeszcze przyczyn volkswagen zjechał na przeciwległy pas ruchu. Badamy dlaczego – mówi asp. Łukowska.

Strażacy nadal czekają na ciężki sprzęt, który zabierze z drogi spalonego tira.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA