Czy w adwokaturze jest miejsce dla pracowników nauki?

Odpowiedź na to pytanie wielu wydaje się oczywista. Do niedawna także mnie. Wydarzyło się jednak coś, co zainspirowało mnie do zajęcia stanowiska w tej sprawie, które nie powinno wywołać jakiejś dyskusji, gdyż sprawa tego nie wymaga. Jest bowiem ewidentna.

Aktualizacja: 26.06.2016 21:03 Publikacja: 26.06.2016 09:00

Czy w adwokaturze jest miejsce dla pracowników nauki?

Foto: Fotorzepa, Jakub Dobrzyski

Otóż podczas zgromadzenia Izby Adwokackiej w Rzeszowie nowo wybrany dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej, adwokat Piotr Blajer wskazał, podpierając się autorytetem jednego z posłów na Sejm RP, także adwokata, iż na forum ogólnopolskim będzie dążył do ustanowienia zakazu wykonywania zawodu adwokata przez pracowników nauki. Stanowisko to wsparł argumentacją o rzekomym negatywnym wpływie działalności profesorów prawa na samorząd adwokacki i powstającym podobno w kręgach Ministerstwa Sprawiedliwości pomysłem na ustanowienie tego rodzaju zakazu także dla innych zawodów prawniczych, w tym sędziów sądów powszechnych i administracyjnych, co – jak sądzę według krzewiciela tej myśli – można by łatwo wykorzystać i ewentualną „reformą" objąć także inne zawody prawnicze.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Opinie Prawne
Tomasz Tadeusz Koncewicz: najściślejsza unia pomiędzy narodami Europy
Opinie Prawne
Piotr Szymaniak: Dane osobowe też mają barwy polityczne
Opinie Prawne
Piotr Młgosiek: Indywidualna weryfikacja neosędziów, czyli jaka?
Opinie Prawne
Pietryga: Czy repolonizacja zamówień stanie się faktem?
Opinie Prawne
Tomasz Pietryga: Kryzys w TK połączył Przyłębską, Rzeplińskiego i Stępnia
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem