fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Dworczyk komentuje słowa Gowina. "Stanowisko rządu reprezentuje premier"

Jarosław Gowin
Jarosław Gowin
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Wicepremier Jarosław Gowin przekonywał, że możliwy jest kompromis w sprawie unijnego budżetu. Lider Porozumienia mówił o wiążącej deklaracji interpretacyjnej. - Nie wpisuje się w polską, rządową strategię negocjacyjną i nie odzwierciedla stanowiska polskiego rządu - skomentował szef KPRM Michał Dworczyk.

- Uważam, że w interesie wszystkich Europejczyków jest znalezienie dobrego kompromisu. Taki kompromis jest możliwy nawet jeżeli nie w formie otwarcia na nowo dyskusji nad kształtem tego rozporządzenia, to w postaci wiążących deklaracji interpretacyjnych - mówił w czwartek wicepremier Jarosław Gowin.

Dodał, że deklaracja taka mogłaby zostać stworzona przez służby prawne KE. 

- Musiałaby być jednak potwierdzona przez Radę Europejską. Tu z całą pewnością jest punkt ciężkości - jasne stanowisko Rady Europejskiej, że zasada warunkowości nie będzie wykorzystywana do tego, żeby naciskać, wywierać nieuzasadniony nacisk na poszczególne państwa członkowskie w kwestiach innych niż uczciwe wykorzystywanie funduszy unijnych - dodał.

Do słów wicepremiera odniósł się w rozmowie z Polsat News Michał Dworczyk. - Stanowisko rządu w tej sprawie reprezentuje premier i ono nie uległo zmianie - powiedział rzecznik rządu.

W jego ocenie propozycja Gowina "nie wpisuje się w polską, rządową strategię negocjacyjną i nie odzwierciedla stanowiska polskiego rządu". 

- Jesteśmy szeroką formacją, która składa się z różnych środowisk - podsumował słowa lidera Porozumienia.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA