fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Rabin gratuluje ministrowi rolnictwa: Ubój koszerny jest humanitarny

Stock Adobe
Rabin Menachem Margolin, dyrektor generalny Rabbinical Center of Europe, pogratulował polskiemu ministrowi rolnictwa podjęcia decyzji o zezwoleniu na ubój rytualny w Polsce. - To jeden z najbardziej humanitarnych sposobów pozyskiwania mięsa - pisze rabin.

W związku ze złożoną wczoraj deklaracją ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego o utrzymaniu w Polsce możliwości uboju rytualnego, decyzję tę ocenił rabin Menachem Margolin, dyrektor generalny Rabbinical Center of Europe, organizacji skupiającej społeczności żydowskie z całej Europy.

"Wolność religii jest podstawowym prawem człowieka. Polska wielokrotnie potwierdzała, że szanuje to prawo. Pragnę podkreślić, że ubój koszerny należy do najbardziej humanitarnych sposobów pozyskiwania mięsa i jako taki został zaakceptowany przez Komisję Europejską. Rabbinical Center of Europe będzie w dalszym ciągu działać na rzecz wolności religii w całej Europie, by zapewnić na kontynencie ciągłość życia żydowskiego" - napisał rabin Margolin.

Wczoraj minister rolnictwa zapowiedział wycofanie się rządu Prawa i Sprawiedliwości z wcześniejszych planów ograniczenia uboju rytualnego oraz zakazu hodowli zwierząt na futra.

Ardanowski decyzję o uboju rytualnym tłumaczył popytem na mięso wołowe pozyskane w wyniku uboju rytualnego wśród miliardowej społeczności muzułmanów za granicą, co otwiera Polsce lukratywny rynek zbytu.

W kwestii hodowli zwierząt futerkowych szef resortu rolnictwa zapowiedział skrupulatne kontrole i certyfikacje ferm prowadzących tego typu hodowle.

Projekty ustaw zakazujących uboju rytualnego i hodowli zwierząt na futra jesienią ubiegłego roku złożyły niezależnie od siebie Prawo i Sprawiedliwość oraz Nowoczesna i PO.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA