Reklama

Przebranżowienie może być konieczne

Niektóre branże w Polsce wciąż prowadzą rekrutacje. Jednak ten proces – także od kandydatów – wymaga w warunkach pandemii nowego podejścia.

Publikacja: 19.04.2020 21:00

Przebranżowienie może być konieczne

Foto: Adobe Stock

Prawie połowa firm w badaniu firmy rekrutacyjnej Devire przyznaje, że wskutek epidemii koronawirusa nie wyklucza zwolnień. Trudno ich będzie uniknąć, pracując w branży zamkniętej w efekcie rządowych decyzji (np. w gastronomii, hotelarstwie, usługach fryzjerskich czy kosmetycznych) albo w produkcji, która traci zamówienia z Polski i ze świata.

Jak jednak wynika z badania, są sektory poszukujące specjalistów i menedżerów. To m.in. branża medyczna (gdzie nie zawsze trzeba mieć wykształcenie medyczne), e-commerce, sektor nowoczesnych usług dla biznesu, logistyka czy IT. Również z sondażu „Puls rynku pracy specjalistów i menedżerów", który w pierwszej połowy kwietnia zrobiła firma Antal, wynika, że niemal połowa firm w handlu, marketingu i w produkcji nadal prowadzi rekrutacje na stanowiska średniej i wyższej kadry menedżerskiej.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Rynek pracy
Niemcy: firmy mają problem z brakiem fachowców
Rynek pracy
Których umiejętności pracowników nie zastąpi AI? Znamy wyniki badania
Rynek pracy
Milenialsi najczęściej myślą o zmianie pracy
Rynek pracy
Pracownicy wiedzą, jaki ma być dobry pracodawca, ale nie zawsze go znajdują
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Rynek pracy
Barometr Talentów 2025. Poznaliśmy nastroje pracowników w Polsce
Reklama
Reklama