Reklama
Rozwiń

Częsta zmiana pracodawcy. Moda na korporacyjnych skoczków

Częste zmiany pracy rzadziej niż kiedyś budzą dzisiaj podejrzliwość łowców głów, a mogą znacznie przyspieszyć wzrost zarobków i rozwój kariery.

Aktualizacja: 11.02.2019 16:27 Publikacja: 10.02.2019 21:00

Częsta zmiana pracodawcy. Moda na korporacyjnych skoczków

Foto: 123RF

Chociaż ponad dwie trzecie pracowników uczestniczących w badaniu firmy rekrutacyjnej Hays Poland dostało w 2018 r. podwyżkę, to ponad połowa ankietowanych nie jest zadowolona ze swojego wynagrodzenia. Nic więc dziwnego, że według sondażu firmy rekrutacyjnej Randstad na początku tego roku 55 proc. Polaków rozglądało się za nową pracą. Co piąty zmienił zaś pracodawcę w minionym półroczu. Łowcy głów przyznają, że Polacy, szczególnie milenialsi, są bardziej mobilni niż ich starsi koledzy. Przybywa specjalistów i menedżerów, którzy jeszcze przed czterdziestką wyliczają w CV nawet po kilkanaście miejsc pracy. Do niedawna takich kandydatów rekruterzy określali niezbyt pochlebnie jako skoczków i podejrzliwie analizowali ich CV. Teraz jednak to nastawienie ulega zmianie, a sprzyja temu rosnąca konkurencja o pracowników.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Rynek pracy
Wysokie zarobki po studiach magisterskich? Kto zarabia najwięcej już w pierwszym roku
Rynek pracy
Polscy pracodawcy polubili Kolumbijczyków
Rynek pracy
Krótszy tydzień pracy? Dopiero w przyszłym roku, ale wkrótce ruszą zapisy
Rynek pracy
Talibowie na saksach w Rosji. Kto jeszcze pracuje w rosyjskich fabrykach?
Rynek pracy
Zagadka rynku pracy. Bezrobocie spada, ale plany zwolnień grupowych rosną