fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Kościół prawosławny promuje szczepienia. „By nie cierpieć”

AFP
Rosyjski Kościół Prawosławny zalecił zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi, aby uniknąć cierpienia.

Metropolita Hilarion, szef Synodalnego Departamentu ds. Zewnętrznych Relacji Rosyjskiego Kościóła Prawosławnego poradził, aby nie zwlekać z zaszczepieniem się na Covid-19, aby uniknąć cierpienia.

- Jeśli ktoś mnie pyta, czy się zaszczepić (przeciw koronawirusowi), czy też warto czekać, to odpowiadam, że lepiej się zaszczepić, a im szybciej, tym lepiej, bo ryzyko, że szczepionka będzie miała efekty uboczne, jest minimalne - powiedział metropolita w rozmowie z telewizyjnym kanałem Rossija 24.

Jednocześnie bagatelizował kwestię skutków ubocznych szczepionki, w porównaniu z samą chorobą Covid-19. - Już wiadomo, jakie są skutki uboczne szczepień: wzrost temperatury, może na jeden wieczór, jakieś osłabienie, senność. Ale tego wszystkiego nie można porównać z udręką, jakiej doświadczają osoby zakażone koronawirusem - mówił hierarcha kościoła prawosławnego.

- Dlatego ryzyko jest nieporównywalne. I oczywiście polecam szczepienie jak najszybciej - dodał metropolita.

Rosjanie mają już, budzącą poważne wątpliwości na Zachodzie, szczepionkę Sputnik V, a druga szczepionka przeciwko koronawirusowi, przygotowywana przez znane Państwowe Centrum Badań „Wektor”, jest na etapie badań klinicznych.

Źródło: rp.pl/ interfax
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA