fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Były premier Bułgarii przesłuchany w związku ze „sprawą kanibala”

Bojko Borysow
Bojko Borysow był premierem Bułgarii do 12 maja
AFP
Były premier Bułgarii Bojko Borysow został przesłuchany przez policję, zaledwie cztery dni po wyborach parlamentarnych w tym kraju.

Borysow był prawdopodobnie przesłuchiwany w tak zwanej „sprawie kanibala”, w której były premier miał grozić świadkowi przy okazji procesu przeciwko jednemu ze swoich ministrów w 2010 roku. Świadek twierdzi, że Borysow zasugerował, iż jego żona i dzieci pewnego dnia mogą nieświadomie jeść mięso z niego.

Po przesłuchaniu w komendzie policji w Sofii prawnik Borysowa Menko Menkow określił sprawę jako „fikcję sprzed 13 lat”. Przed budynkiem policji, w czasie godzinnego przesłuchania, zgromadziły się dziesiątki zwolenników Borysowa.

Konserwatywna partia Borysowa Obywatele na rzecz Europejskiego Rozwoju Bułgarii (GERB) zajęła drugie miejsce w niedzielnych wyborach parlamentarnych, zdobywając 23,51 procent głosów. Została minimalnie pokonana przez partię Jest Taki Lud (ITN) piosenkarza Sławiego Trifonowa, która otrzymała 24,08 procent głosów.

Borysow rządzi Bułgarią prawie nieprzerwanie od 2009 roku. Premierem był w tym czasie trzykrotnie. Opozycja polityczna oskarża go o korupcję podczas sprawowania urzędu, a wielu Bułgarów chce, aby Borysow został pociągnięty do odpowiedzialności prawnej.

Źródło: rp.pl/ DPA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA