fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Twierdził, że ministerstwie jest bomba. Został zatrzymany

Policja
Jak poinformowała stołeczna policja, mężczyzna, który kierował groźby pod adresem Ministerstwa Sprawiedliwości, został zatrzymany po kilkunastu godzinach przez funkcjonariuszy z wydziału do walki z cyberprzestępczością.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością ustalili autora gróźb skierowanych do Ministerstwa Sprawiedliwości. Z przesłanej wiadomości wynikało, że w budynku zostanie podłożona bomba. Sprawa została bardzo poważnie potraktowana przez funkcjonariuszy.


Mimo że mężczyzna włamał się na konto innej osoby oraz próbował ukryć swoją tożsamość w sieci, został szybko namierzony. Ustalenia policjantów jasno wykazały, że mają oni do czynienia z osobą, która ukrywa swoją tożsamość w sieci i wie, jak poruszać się w wirtualnym świecie. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej policja bardzo szybko dotara do nadawcy wiadomości, mimo że używał on narzędzi do animizacji w cyberprzestrzeni. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Płońska.

Dziś przeprowadzone zostaną czynności procesowe z udziałem mężczyzny. Prokurator zadecyduje o kwalifikacji prawnej czynu. Jeżeli usłyszy on zarzut dotyczący fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu życia lub zdrowia wielu osób, może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina także, że anonimowa wiadomość z fałszywą informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych lub innych zagrożeniach uruchamia lawinę działań policji i służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy fałszywych alarmów są pociągani do odpowiedzialności karnej.

Źródło: Policja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA