fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Meksyk: Zidentyfikowano 44 ciała w masowej mogile

AFP
Patolodzy zidentyfikowali 44 osoby, których ciała odnaleziono w workach w studni w meksykańskim stanie Jalisco.

Masowy grób odkryto na obrzeżach miasta Guadalajara w środkowo-zachodnim Meksyku. Ciała były rozczłonkowane i ukryte w 119 czarnych workach. Mogiłę odnaleziono, gdy okoliczni mieszkańcy zaczęli skarżyć się na zapach.

Jalisco to obszar działania jednego z najbardziej brutalnych meksykańskich gangów narkotykowych. To kolejny masowy grób, odkryty w tym roku w tym stanie.

Większość ciał odnalezionych w studni pod Guadalajarą została pocięta, co utrudniło pracę patologom. Jak dotąd ekspertom udało się zidentyfikować 44 ofiary.

Lokalna organizacja zajmująca się poszukiwaniem osób zaginionych zaapelowała do władz o przydzielenie do sprawy dodatkowych patologów wskazując, że zadanie przerasta możliwości miejscowego wydziału kryminalistyki. Część szczątków nie została jeszcze zidentyfikowana.

W zamieszkałym przez niespełna 125 mln ludzi Meksyku dochodzi do prawie 100 zabójstw dziennie. W pierwszej połowie 2019 roku zanotowano 17,6 tys. zabójstw, co oznacza wzrost o 5,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. 2018 rok był najgorszy pod względem liczby zabójstw w historii Meksyku - z danych wynika, że ofiar było prawie 34 tys.

Od 2006 r. z rąk karteli narkotykowych zginęło w Meksyku około 250 tysięcy ludzi.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA