fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Jeffrey Epstein znaleziony półprzytomny na podłodze swojej celi

AFP
Miliarder i finansista Jeffrey Epstein został znaleziony w nocy na podłodze swojej celi w więzieniu Metropolitan Correctional Center w Nowym Jorku. Oskarżony o nakłanianie do prostytucji i wykorzystywanie nieletnich dziewcząt mężczyzna został zaatakowany lub próbował popełnić samobójstwo.

Prokuratura zarzuca Epsteinowi zorganizowanie grupy przestępczej, zajmującej się dostarczaniem młodych dziewcząt ludziom, którzy wykorzystywali je seksualnie. Finansista nie przyznaje się do winy.

Epstein ubiegał się o możliwość wyjścia na wolność po wpłaceniu kaucji. Obrońcy miliardera chcieli, by na proces czekał w areszcie domowym. Zaproponowali, by został przeniesiony z aresztu do swojej nieruchomości na Manhattanie, która jest wyceniana na 77 milionów dolarów. Sąd nie wydał na to zgody.

Jak informują amerykańskie media, Epstein z ranami szyi został znaleziony na podłodze swojej celi. Nie było jasne, czy rany powstały w wyniku napaści, czy własnych działań.

Epstein trafił na oddział ratunkowy na terenie więzienia. 

Prokurator dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku Geoffrey Berman powiedział, że Epstein molestował dziesiątki nieletnich dziewcząt. Według aktu oskarżenia, miało do tego dochodzić w latach 2002-2005. Zdaniem prokuratury, Epstein płacił części dziewczyn za werbowanie kolejnych ofiar. Miliarder miał też świadomie szukać dziewczyn poniżej 18 roku życia.

Źródło: ABC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA