fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Molestowanie nieletnich. Amerykański miliarder przed sądem

Prokurator dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku Geoffrey Berman ogłasza zarzuty wobec Jeffreya Epsteina
AFP
Amerykański miliarder Jeffrey Epstein stanął przed sądem w związku z oskarżeniami o handel nieletnimi dziewczętami i ich seksualne wykorzystywanie. Nie przyznał się do winy.

Prokuratura zarzuca Jeffreyowi Epsteinowi zorganizowanie grupy przestępczej, zajmującej się dostarczaniem młodych dziewcząt ludziom, którzy wykorzystywali je seksualnie.

Prokurator dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku Geoffrey Berman powiedział, że Epstein molestował dziesiątki nieletnich dziewcząt. Według aktu oskarżenia, miało do tego dochodzić w latach 2002-2005. Zdaniem prokuratury, Epstein płacił części dziewczyn za werbowanie kolejnych ofiar. Miliarder miał też świadomie szukać dziewczyn poniżej 18 roku życia.

Epstein grozi 45 więzienia. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

To nie pierwsze problemy miliardera z prawem. W 2005 r. rodzice 14-latki zgłosili policji na Florydzie, że Epstein molestował ich córkę w swej rezydencji w Palm Beach. Policja przeszukała posiadłość i znalazła zdjęcia dziewczynki. W 2008 r. Epstein zawarł ugodę pozasądową, unikając grożącej mu kary dożywocia. Otrzymał wyrok 18 miesięcy, wyszedł po 13. Odbywając karę miał prawo sześć dni w tygodniu chodzić do swojego biura na 12 godzin.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA