fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Popularny raper zastrzelony przed swoim sklepem

AFP
33-letni raper Nipsey Hussle został śmiertelnie postrzelony przed należącym do niego sklepem odzieżowym w Los Angeles.

Jak informuje portal TMZ, do strzelaniny doszło na parkingu przed sklepem Marathon Clothing. Napastnik strzelał z samochodu, którym następnie uciekł z miejsca zdarzenia. W strzelaninie ucierpiały łącznie trzy osoby, z czego jedna - Nipsey Hussle - zmarła później w szpitalu. Stan pozostałych dwóch mężczyzn jest stabilny.

Według wstępnych ustaleń, przyczyną strzelaniny były porachunki gangsterskie. Policja poszukuje domniemanego napastnika - ciemnoskórego, około 20-letniego mężczyzny.

Za policyjnym kordonem zgromadził się w niedzielę duży tłum fanów muzyka i mieszkańców Los Angeles. "Nasze serca są z bliskimi Nipsey'a Hussle i wszystkimi dotkniętymi tą straszną tragedią. Los Angeles jest głęboko zranione za każdym razem, gdy młode życie kończy się z powodu bezsensownej strzelaniny" - napisał na Twitterze burmistrz miasta Eric Garcetti.

Hussle, który naprawdę nazywał się Ermias Asghedom, urodził się 15 sierpnia 1985 roku. Z pochodzenia był Erytrejczykiem. Jego debiutancka płyta "Victory Lap" była nominowany do tegorocznej nagrody Grammy w kategorii najlepszego albumu rapowego.

Źródło: rp.pl/ AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA