Reklama

Londyn: 30-latek wynajmował pokój kobietom, by je gwałcić

Mamun Rashid, mieszkaniec londyńskiej gminy Tower Hamlets został skazany na 18 lat więzienia i dożywotnie umieszczenie w rejestrze przestępców seksualnych po tym jak uznano go winnym gwałcenia kobiet, które były zainteresowane wynajęciem jednego pokoju jego mieszkania - informuje "The Independent".

Aktualizacja: 29.04.2018 09:10 Publikacja: 29.04.2018 08:58

Londyn: 30-latek wynajmował pokój kobietom, by je gwałcić

Foto: 123RF

arb

Rashid został uznany winnym pięciu gwałtów, jednej próby gwałtu i jednej napaści seksualnej. Mężczyzna miał też grozić jednej z kobiet śmiercią.

Do gwałtów doszło między sierpniem 2016 roku a majem 2017 roku. Ofiarami gwałciciela padły trzy kobiety w wieku od 19 do 29 lat.

Skazany wykorzystywał stronę internetową SpareRoom do wynajęcia jednego z pokojów swojego mieszkania. Mężczyzna skupiał się na szukaniu szukających pokoju kobiet w wieku od 18 do 45 lat.

Kobietom, które były zainteresowane wynajęciem u niego pokoju i które przyszły do jego mieszkania ustalić warunki najmu, 30-latek oferował darmowe wynajęcie pokoju w zamian za seks. Kiedy odmawiały - gwałcił je.

6 maja 2017 roku 30-latek zgwałcił 19-latkę tuż po tym, jak ta wynajęła pokój w jego mieszkaniu. Sprawca groził też kobiecie, że zabije ją jeśli spróbuje ona krzyczeć lub uciekać. Nastolatka zgłosiła sprawę policji dzień później. 7 maja Rashid został aresztowany.

Reklama
Reklama

Po aresztowaniu Rashida policja skontaktowała się z 3 tysiącami innych osób, z którymi Rashid kontaktował się na portalu SpareRoom. W ten sposób odnaleziono dwie kolejne ofiary gwałciciela.

30-latek nie przyznał się do winy, ale po dwutygodniowym procesie został skazany.

Przestępczość
Afera korupcyjna na Ukrainie. Były minister zatrzymany na granicy
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Przestępczość
Nowe ustalenia w sprawie śmierci Aleksieja Nawalnego
Przestępczość
Strzelanina na amerykańskim uniwersytecie. Są ofiary
Przestępczość
Najczęstsze przyczyny śmierci kobiet w ciąży i po porodzie. Nowe dane z USA zaskakują
Materiał Promocyjny
Ikona miejskiego stylu życia w centrum Gdańska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama