fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Londyn: "Wracaj do swojego kraju". Atak na pracownika poczty

Facebook
Brytyjska policja prowadzi śledztwo ws. zarejestrowanego na poczcie w północnym Londynie ataku o podłożu rasowym na jednego z pracowników urzędu pocztowego. Mężczyzna, pochodzący z Azji, usłyszał, że ma "wracać do swojego kraju".

W 30-sekundowym nagraniu zarejestrowanym w urzędzie pocztowym na Camden High Street 24 stycznia, kobieta, która uznała, że pracownik poczty śmieje się z niej zaatakowała go słownie. - Kto chciałby na ciebie patrzeć? Jaka kobieta spojrzałaby na coś takiego? - zaczęła krzyczeć na 53-latka pochodzącego z Azji kobieta. Całą scenę zarejestrował Samrat Hanif, jedna z osób stojących w kolejce.

- Upewnij się, że moje kartki zostaną wysłane, w innym przypadku wrócę tu i otrzymam zwrot pieniędzy, wy tłuste Pakistańskie piz... - krzyczała.

 

Londyńska policja wszczęła postępowanie w tej sprawie mimo że mężczyzna, który padł ofiarą ataku, nie złożył formalnej skargi. - Policja stołeczna (Metropolitan Police) jest zdeterminowana, by walczyć z przestępstwami nienawiści w każdej ich formie - oświadczył rzecznik londyńskiej policji. - Ofiary zbrodni z nienawiści mogą być pewni, że zostaną potraktowani poważnie przez policję - dodał.

Policja zajęła się sprawą po tym jak Hanif umieścił nagranie z ataku na Facebooku. Obejrzano je niemal milion razy.

Hanif podkreślił, że chciał, aby nagranie rozpowszechniło się w internecie, tak aby "ta pani już nigdy tego nie zrobiła".

Przedsiębiorstwo Post Office Ltd, do którego należy urząd pocztowy, w którym doszło do ataku, zapewniło o "pełnym wsparciu dla pracowników urzędu" dodając, że przedstawiciele firmy spodziewają się, iż wszyscy jej pracownicy będą traktowani z "szacunkiem na jaki zasługują".

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA