Przestępczość

Gniezno: Z wiatrówką na Marokańczyków. "Polska dla Polaków"

Fotorzepa/ Roman Bosiacki
Dwóch mężczyzn z bronią pneumatyczną weszło w poniedziałek do lokalu gastronomicznego w centrum Gniezna, znieważając pracujących tam Marokańczyków. Policjanci zatrzymali agresorów na gorącym uczynku.

Jak informuje "Głos Wielkopolski", do zdarzenia doszło po godz. 19.00. Policja otrzymała zgłoszenie o dwóch mężczyznach - 33-latku i starszym o cztery lata jego koledze - którzy weszli z bronią do lokalu prowadzonego przez Marokańczyków.

Jeden z napastników, celując bronią w obywateli Maroka, miał krzyczeć "Polska dla Polaków" i "wyp*******ć z Polski". Marokańczycy uciekli na zaplecze, jednak udało im się zamknąć lokal z napastnikami w środku do czasu przyjazdu policji.

Agresorzy byli nietrzeźwi. - Mieli po ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeden z nich miał przy sobie wiatrówkę. To mieszkańcy Gniezna, wcześniej notowani - powiedziała serwisowi epoznan.pl Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

- Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia, zabezpieczamy monitoring. Nie ma przyzwolenia z naszej strony na takie zachowanie - dodała oficer prasowa.

Za znieważenie na tle narodowościowym napastnikom grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Jeszcze dziś mogą usłyszeć zarzuty.

Źródło: rp.pl/ Głos Wielkopolski, epoznan.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL