fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

"Łowcy cieni" zatrzymali Dariusza N. ps. Kwinto

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
"Łowcy cieni" wraz policjantami z wydziału kryminalnego z Opola zatrzymali "Kwinto" - mężczyznę poszukiwanego w związku z dwoma próbami zabójstwa.

33-letni Dariusz N., posługujący się filmowym pseudonimem, był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, oraz dwoma listami gończymi. W Świdnicy na Dolnym Śląsku zatrzymali go policyjni „łowcy cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu kryminalnych i antyterrorystów z komendy wojewódzkiej w Opolu.

Mężczyzna, który ukrywał się od 2015 roku, ma na koncie najcięższe przestępstwa przeciwko życiu.

- Dwukrotnie dopuścił się napadu z bronią w ręku, co zostało zakwalifikowane jako próby zabójstwa - mówi "Rzeczpospolitej" Rafał Szymański z Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).

"Łowcy cieni", czyli policjanci zajmujący się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców ustalili, że Dariusz N. może przebywać w Świdnicy, a kiedy zyskali  pewność, że "Kwinto" ukrywa się w tym mieście, zorganizowali zasadzkę. Ponieważ funkcjonariusze liczyli się z tym, że przestępca może posiadać broń, zdecydowali się na wsparcie antyterrorystów.

- Dariusz N. został zatrzymany w jednym z centrów handlowych w Świdnicy, a następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubinie, gdzie usłyszał zarzuty - zaznacza Rafał Szymański.

"Kwinto" jest podejrzewany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która działała na Dolnym Śląsku od 2006 roku. 33-latek miał  również handlować narkotykami, dokonywać wymuszeń rozbójniczych, pobić oraz niszczyć mienie. W napadach z bronią w ręku, jakie mu zarzucają śledczy, jedna osoba została ranna.

- Jego kartotekę uzupełniają liczne bójki i pobicia z użyciem siekier, noży oraz maczet - dodaje komisarz Szymański.

O dalszym losie "Kwinto" zdecydował sąd, który tymczasowo go aresztował.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA