fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Wpadka prezydenta Trumpa. Pomylił się w imieniu żony

AFP
Prezydent Donald Trump, ogłaszając na Twitterze wyjście jego żony ze szpitala, początkowo błędnie napisał jej imię "Melanie". Amerykańska Pierwsza Dama ma na imię Melania.

"Wspaniale, że nasze niesamowita Pierwsza Dama wraca do Białego Domu" - napisał Trump, dodając, że jego żona czuje się bardzo dobrze. Podziękował też za modlitwę i życzenia dla Melanii.

Obecnie znajdujący się jednak na koncie Trumpa tweet jest drugim na ten temat. W pierwszej prezydent USA popełnił fatalną literówkę, momentalnie wychwyconą przez internautów. Napisał jej imię z "e" na końcu, zamiast "a". Wpis szybko został usunięty, ale pierwsze prawo internetu głosi, że w internecie nic nie ginie.

"Wiem, że Donald Trump próbuje przebić królewski ślub, ale myślę, że to nieuprzejme, by poślubić "Melanie" zaledwie pięć dni po tym, jak Melania zniknęła" - skomentował na Twitterze Bill Palmer, znany krytyk Donalda Trumpa.

Pierwsza Dama wróciła do domu w sobotę. Melania Trump w ubiegły poniedziałek przeszła zabieg związany z - jak poinformowało jej biuro - "łagodnym" problemem z nerką. Biały Dom nie sprecyzował co konkretnie dolegało Pierwszej Damie USA.

Dowiedz się więcej » Melania Trump opuściła szpital

Melania jest pierwszą żoną prezydenta USA, która musiała poddać się tak poważnemu zabiegowi medycznemu, od czasu, gdy Nancy Reagan przeszła mastektomię w październiku 1987 roku. Wcześniej Rosalynn Carter przeszła operację usunięcia łagodnego guza z piersi w kwietniu 1977 roku. Z kolei we wrześniu 1974 roku, kilka tygodni po nominacji męża na prezydenta, u Betty Ford jako u pierwszej Pierwszej Damy zdiagnozowano raka piersi. Ona również poddała się mastektomii.

Źródło: rp.pl/ CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA