fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Prokuratura wycofuje się z wniosku w sprawie Arkadiusza Kraski

Arkadiusz Kraska
Fotorzepa/Anna Krzyżanowska
W rozmowie z Onetem, biuro prasowe Sądu Najwyższego, potwierdziło, że wczoraj wniosek prokuratury wpłynął do sądu. Z jego treści wynika, że śledczy wycofują się całkowicie ze wszystkich dotychczasowych wniosków. Oznacza to, że mimo zebranych dotąd dowodów na swoją niewinność, Arkadiusz Kraska bez ponownego rozpatrzenia sprawy, może wrócić do zakładu karnego.

O sprawie jako pierwsze informowało Radio ZET. Miesiąc temu śledczy wycofali się z wniosku o uniewinnienie mężczyzny - jak przypomina stacja. Wcześniej twierdzili, że skazany za podwójne morderstwo mężczyzna nie popełnił zbrodni.

- To jest sprawa kuriozalna. To przecież prokuratura sama zbierała dowody na moją niewinność. Co teraz z tymi wszystkimi świadkami, dowodami? Nie rozumiem, co chce osiągnąć prokuratura - mówi w rozmowie z Onetem Kraska. - Będę walczyć o swoje życie, o swoją wolność. Przecież Sąd Najwyższy mnie wypuścił na jakiejś postawie i teraz co? Wszystko cofają? - dodaje.

Mężczyzna 7 marca 2001 r. został skazany przez Sąd Okręgowy w Szczecinie na dożywocie za przypisane mu podwójne zabójstwo we wrześniu 1999 r. Wyrok ten utrzymał 3 lipca 2001 r. Sąd Apelacyjny w Poznaniu. Kraska spędził w więzieniu prawie 20 lat.

Czytaj także:

Źródło: Onet.pl / Radio Zet / rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA