fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Prokuratura: Kamil Durczok oskarżony o podrabianie podpisu byłej żony

Kamil Durczok
Fotorzepa, Magdalena Jodłowska
Prokuratura Regionalna w Katowicach skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Kamilowi Durczokowi (wyraził zgodę na podawanie pełnego nazwiska). Zarzuca mu podrobienie podpisu swojej byłej żony na wekslu i oświadczeniach złożonych w toku procedury kredytowej, a następnie przedłożenie tych dokumentów w banku, w celu wyłudzenia kredytu hipotecznego.

Śledczy ustalili, że znany dziennikarz przedstawił bankowi kilka sfałszowanych dokumentów stanowiących poświadczenie zabezpieczenia kredytu.

Jak podaje Prokuratura Krajowa, dokumenty te miała podpisać ówczesna żona Durczoka – Marianna. W rzeczywistości podpisy te zostały sfałszowane.

Marianna D. dowiedziała się, że jest osobą rzekomo poręczającą kredyt i pożyczkę hipoteczną dopiero w momencie, w którym bank wezwał ją do spłaty zaległej należności jej byłego męża.

Zdaniem śledczych w ten sposób Durczok dokonał w latach 2008 i 2009 wyłudzenia od banku kredytu hipotecznego i pożyczki hipotecznej na łączną kwotę ponad 3,2 mln złotych.

Śledztwo zostało wszczęte z zawiadomienia Marianny D. Odrębne zawiadomienie o przestępstwie złożył również bank, który udzielił kredytu i pożyczki.

W toku postępowania prokurator uzyskał opinię biegłego z zakresu badań pisma ręcznego, z której jednoznacznie wynika, że podpisy na dokumentach bankowych nie zostały sporządzone przez Mariannę D.

Dziennikarzowi grozi kara nie mniejsza niż 5 lat pozbawienia wolności lub kara 25 lat pozbawienia wolności - podaje PK.

Źródło: Prokuratura Krajowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA