fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

"Błąd techniczny". PiS wystąpi o przywrócenie Lichockiej?

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Odwołanie Joanny Lichockiej z funkcji przewodniczącej komisji kultury nastąpiło z powodu błędu technicznego - oświadczyła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. PiS będzie rozważał wniosek o przywrócenie funkcji posłance.

W dzisiejszym posiedzeniu komisji kultury, na którym zapadła decyzja o odwołaniu Lichockiej, uczestniczyło 30 posłów, w tym 16 z PiS. Część z posłów uczestniczyła w obradach zdalnie.

Jednym z punktów obrad była kwestia odwołania ze stanowiska szefowej komisji Joanny Lichockiej z PiS. Powodem był słynny już gest, który w lutym wykonała posłanka wobec posłów z opozycji podczas debaty nad przyznaniem mediom publicznym 2 mld zł dotacji.

Siadając na miejscu po skończonym wystąpieniu Lichocka, pozorując pocieranie oka, pokazała opozycji środkowy palec.

O odwołaniu Lichockiej z funkcji szefowej zadecydowało 14 posłów przeciwko 13. Jeden się wstrzymał - poseł Jacek Świat z PiS.

Po głosowaniu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oświadczyła, że dwoje posłów PiS, uczestniczących w posiedzeniu zdalnie, miało "problemy techniczne".

Rzeczniczka stwierdziła, że "nie było ich wolą" odwołanie Joanny Lichockiej z jej funkcji.

Z kolei Jacek Świat powiedział, że w trakcie dyskusji wyłączył mu się tablet i nie zdążył się ponownie zalogować przed głosowaniem, a jego wynik jest sprzeczny z jego intencjami.

W związku z tym rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że PiS rozważa przedstawienie wniosku o przywrócenie Lichockiej na stanowisko przewodniczącej komisji.

Źródło: Radio ZET, rp.pl, Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA