fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Sondaż: Czy Małgorzata Sadurska powinna trafić do zarządu PZU

materiały prasowe
Małgorzata Sadurska z Kancelarii Prezydenta powinna zostać wiceprezesem PZU? Większość Polaków nie ma wątpliwości - pokazał sondaż SW Research dla rp.pl.

Małgorzata Sadurska zaledwie kilka dni po tym, jak 8 czerwca złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, została powołana do zarządu ubezpieczeniowego giganta.

Wcześniej od 2005 roku przez trzy kadencje była posłanką PiS. W 2007 roku przez kilka miesięcy była sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera Jarosława Kaczyńskiego. W latach 2007-12 była przewodniczącą Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Ponad połowa badanych (55 proc.) uważa, że Małgorzata Sadurska z Kancelarii Prezydenta nie powinna zostać wiceprezesem PZU. Prawie 13 proc. nie ma nic przeciwko takiej decyzji. Co trzeci ankietowany nie ma zdania w tej kwestii.

- Przeciwnikami zajmowania tego stanowiska przez Małgorzatę Sadurską są częściej mężczyźni (62 proc. vs 49 proc. kobiet). Kobiety pozostają częściej niezdecydowane (40 proc. vs 24 proc. mężczyzn). Częściej przeciwnikami takiej decyzji są osoby o dochodzie powyżej 5000 zł (65 proc.) oraz badani z miast ponad 500 tysięcy mieszkańców (60 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

I dodaje, że wraz ze wzrostem wieku oraz wykształcenia rośnie odsetek osób, które nie popierają objęcia tego stanowiska przez Małgorzatę Sadurską. W grupie do 24. roku życia przeciwnych jest 42 proc., podczas gdy wśród osób powyżej 50 lat – 61 proc. Wśród osób o wykształceniu podstawowym/ gimnazjalnym co trzeci jest przeciwnikiem tej decyzji, podczas gdy wśród osób o wykształceniu wyższym na nie jest ponad 60 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA