fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Poseł PiS żąda wycofania tytułów ze stacji PKN Orlen

Fotorzepa, Robert Gardziński
Poseł PiS Andrzej Melak domaga się, aby ze stacji benzynowych zniknęły konkretne gazety. Żąda, aby nie można było na nich kupić "Gazety Wyborczej", "Super Expressu", "Newsweeka" i "Polityki".

Swoje żądanie Melak zawarł w piśmie do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Posła PiS oburzył fakt, że na stacjach PKN Orlen na kontuarach leżą egzemplarze "GW", a pozostała prasa znajduje się na przeznaczonych na nią regałach. Jego zdaniem oznacza to sugerowanie klientowi, by ten tytuł właśnie nabył i żąda, aby zrezygnowano z prenumerowania wymienionych tytułów.

W piśmie do szefa resortu energii Melak domaga się informacji, kiedy nastąpi "wnioskowana przez niego zmiana".

Minister Tchórzewski odpowiedział posłowi Melakowi, że "wszystkie tytuły prasowe dostępne na stacjach prowadzonych przez koncern są sprzedawane i eksponowane na jednolitych zasadach", a oferta zależy od zapotrzebowania klientów i wycofanie jej ze stacji PKN Orlen mogłoby zostać odebrane jako "działanie na szkodę spółki".

Poseł PiS Andrzej Melak już wcześniej żądał, aby takie tytuły jak "Gazeta Wyborcza", "Super Express", "Newsweek" i "Polityka" nie były prenumerowane przez Kancelarię Premiera. Miałyby je zastąpić "Nasz Dziennik", "Gazeta Polska Codziennie", "Gazeta Polska" i "wSieci". 

Więcej - Wirtualna Polska

 

Źródło: Wirtualnapolska.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA