fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo drogowe

#RZECZoPRAWIE - Klaudia Podkalicka: fakty i mity na temat prędkości na polskich drogach

Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy
rp.pl
W piątkowym programie #RZECZoPRAWIE Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy w rozmowie z Anną Wojdą mówiła m.in. o tym czy na polskich drogach jest bezpiecznie, jak jeżdżą polscy kierowcy, czy fotoradary pomagają podnieść poziom bezpieczeństwa oraz co trzeba zmienić i poprawić.

- Niestety na polskich drogach nie jest bezpiecznie – stwierdziła w piątkowym programie #RZECZoPRAWIE Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy.

- Bezpieczniej czuję się na torze wyścigowym niż na drodze. Tam kierowcy mają większe umiejętności a auta są sprawdzane. Będąc na drodze nigdy nie wiem kto siedzi w drugim samochodzie. Być może jest to osoba pod wpływem alkoholu czy środków odurzających – dodała.

Zdaniem gościa programu w Polsce edukacja nauki jazdy cały czas kuleje. Nacisk kładzie się na to, żeby zdać jak najszybciej a prawda jest taka, że z kursów niewiele wynosimy.

- Jesteśmy samoukami. Odbieramy prawo jazdy, wyjeżdżamy na ulicę i dopiero zaczynamy się uczyć – powiedziała Podkalicka.

- Rodzice wybierając kurs nauki jazdy nie powinni sugerować się ceną, ale również tym czy szkoła jest w stanie dobrze nauczyć, czy ma odpowiednich instruktorów oraz wymagane certyfikaty - zaznaczyła Podkalicka. - Warto zagłębić się w opinie innych i niekoniecznie zwracać uwagę na zdawalność, bo to o niczym nie świadczy – dodała.

Jej zdaniem osoba, która nie zdała egzaminu powinna być ponownie przeszkolona.

Klaudia Podkalicka zapytana przez prowadzącą o sens fotoradarów na polskich drogach stwierdziła: na pewno w tych miejscach jest bezpieczniej. Jednak kierowcy widząc radar zwalniają, ale jak tylko go miną jest już wolność i wciskają pedał gazu.

- Jestem zwolenniczką, żeby dobrze uczyć kierowców a nie stawiać fotoradary – zaznaczyła.

- Zamiast szybkiej jazdy na drogach, polecałabym zawody amatorskie na torach wyścigowych – stwierdziła Podkalicka na koniec dzisiejszego programu.

Zobacz wideo: Klaudia Podkalicka - Fakty i mity na temat prędkości

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA