fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Stuhr dosadnie o opolskim festiwalu

Maciej Stuhr
Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek
Kolejne gwiazdy rezygnują z występu w Opolu, a całe zamieszanie skomentował też aktor Maciej Stuhr.

Zabiera on czasami głos w sprawie sytuacji politycznej w Polsce. Wcześniej wyśmiewał to, jak PiS traktuje sprawę katastrofy w Smoleńsku, czy też żartował z władzy podczas gali rozdania Europejskich Nagród Filmowych.

Teraz skomentował zamieszanie z 54. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. - Nigdy w życiu tak nie żałowałem, że nie zostałem zaproszony do Opola! Mógłbym teraz tak pięknie zrezygnować! – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Jego krótki, ale dosadny wpis na ma już 73 tysięcy polubień i ponad tysiąc różnych komentarzy. - Maciej, z kulturą, wybitnie, jak Tata. W punkt. Brawo. Dziękuję, że Polska to kraj ludzi na poziomie – napisał jeden z internautów.

Kolejny radzi, by aktor napisał list otwarty z protestem przeciwko dyskryminacji przez aroganckie władze TVP, które nie zapraszając go na festiwal w Opolu odebrały możliwość rezygnacji.

Jeszcze inny uważa, że trzeba zostawić Jacka Kurskiego z tym jego kabaretem, a prawdziwi artyści powinni się zjednoczyć i nie wystąpić tam wcale. Nie tylko Opole istnieje.

Są też inne głosy.- Hm. Nie rozumiem. To wcale nie jest śmieszne. Dla mnie, jako Opolanki to jest wręcz tragiczne, że muzyka, festiwal, zabawa jest traktowana w taki sposób – napisała jedna z użytkowniczek Facebooka.

I dodała, że „powinniśmy raczej negować zachowanie zarówno ze strony politycznej, TVP jak i artystów. Na tym wszystkim jak zwykle ucierpią ludzie" – podkreśliła.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA