fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Głosowanie ws. KPO. Morawiecki liczy na głosy PO i PSL

premier Mateusz Morawiecki
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Liczę, że Platforma Obywatelska, która jest przeciwna przyjęciu tych środków, także koniec końców zdecyduje się za przegłosowaniem ustawy o środkach własnych, bo wiem, że bardzo wielu ludzi w Polsce oczekuje tego - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

O godz. 16 rozpocznie się posiedzenie Sejmu, na którym posłowie zagłosują nad ustawą o ratyfikacji decyzji Rady (UE, Euratom) 2020/2053 z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej oraz uchylającej decyzję 2014/335/UE, Euratom – czyli ratyfikacją tzw. unijnego Funduszu Odbudowy.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda informował, że w poniedziałek Krajowy Plan Odbudowy został przesłany do Komisji Europejskiej w formalnej wersji. Zamyka to proces składania KPO przez Polskę.

Relacja na żywo: Głosowanie w Sejmie ws. ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy

- Liczę na to, że dzisiejsze głosowanie będzie głosowaniem ponad podziałami politycznymi, że racja stanu zwycięży nad racjami partykularnymi, nad racjami politycznymi - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej po spotkaniu z komisarzem UE ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim.

W ubiegłym tygodniu w wyniku negocjacji z obozem rządzącym do Krajowego Planu Odbudowy wprowadzone zostały poprawki zgłoszone przez Lewicę.

- W sposób bardzo konkretny, praktyczny, rzeczowy i merytoryczny przeprowadzaliśmy rozmowy z Lewicą - ocenił we wtorek premier.

- Te wszystkie uzgodnione ostatecznie punkty znalazły się w planie, który przesłaliśmy wczoraj do Komisji Europejskiej - zaznaczył.

Czytaj także:
Wiceminister: Wikipedia zapisze, kto nie poparł KPO. Nie każdy poseł zaryzykuje

- Ale liczę na to, że także posłowie PSL - które przecież również było z nami w pewnym dialogu, nie tak intensywnym, ale było - zagłosują za tą ustawą o środkach dla polskich przedsiębiorców, rolników, przede wszystkim dla polskich pracowników, dla Polaków - mówił Mateusz Morawiecki.

- To są środki na najróżniejsze cele. nie powinniśmy się ich pozbawiać, ponieważ jesteśmy krajem wciąż na dorobku - dodał.

- Liczę w związku z tym, że także Platforma Obywatelska, która jest przeciwna przyjęciu tych środków, także koniec końców zdecyduje się za przegłosowaniem tej ustawy o środkach własnych, bo wiem, że bardzo wielu ludzi w Polsce oczekuje tego - właściwie wszyscy Polacy, którzy patrzą w sposób zdroworozsądkowy na to, jak bardzo potrzebne są teraz fundusze na szybką odbudowę po COVID-19 - stwierdził Morawiecki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA