fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Kidawa-Błońska czy Tusk kandydatem KO? Bez znaczenia, wygra Duda

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Andrzej Duda wygrałby w drugiej turze wyborów prezydenckich, obojętnie, czy za kontrkandydata miałby Donalda Tuska, Małgorzatę Kidawę-Błońską czy Rafała Trzaskowskiego - wynika z sondażu Kantar.

Jeśli kandydatem KO w drugiej turze wyborów byłby Donald Tusk, odchodzący wkrótce ze stanowiska szef Rady  Europejskiej, to Andrzej Duda w starciu z nim mógłby liczyć na poparcie 51 procent ankietowanych. Na byłego premiera zagłosowałoby 40 proc. a 9 proc. jest niezdecydowanych.

Korzystniej wyglądają szanse Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, ale i niedoszła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera przegrałaby z urzędującym prezydentem. Duda w starciu z nią uzyskał 48 proc. poparcia respondentów, o 6. pkt. proc. więcej od rywalki. Niezdecydowanych jest przy takiej parze 10 proc.

Duda wygrywa sondażowe potencjalne starcie także z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, Rafałem Trzaskowskim i Robertem Biedroniem. W każdym z tych badań uzyskał ponad 50 proc. poparcia. Szef PSL w starciu z prezydentem mógłby liczyć na 38 proc. poparcia, prezydent Warszawy - 37 proc., a lider Wiosny - 35 proc.

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 17-18 października 2019 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1502 osoby. Możliwy błąd pomiaru to 3 procent.

Źródło: rp.pl/ TVN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA