fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Dania: We wrześniu nie będzie Trumpa, ale przyjedzie Obama

AFP
Prezydent Donald Trump odwołał zaplanowaną na 2-3 września wizytę w Danii w związku z tym, że premier Danii nie wyraziła zainteresowania sprzedaży Grenlandii Stanom Zjednoczonym. Jednak nie oznacza to, że we wrześniu w Danii nie będzie amerykańskiego prezydenta - 28 września w Północnej Jutlandii zatrzyma się Barack Obama - pisze thelocal.dk.

Obama poprzednim razem był w Danii w 2018 roku - wówczas wystąpił przed liderami biznesu w Kolding. Wcześniej odwiedzał Danię jako prezydent USA.

Pierwszym urzędującym prezydentem, który odwiedził Danię, był Bill Clinton, który przyjechał do skandynawskiego kraju w 1997 roku.

George W. Bush odwiedził Danię w 2005 roku.

Obama po raz pierwszy był w Danii w 2009 roku, w czasie szczytu klimatycznego w Kopenhadze.

Teraz Obama ma pojawić się w hali koncertowej Musikkens Hus w Aalborgu, gdzie będzie gospodarzem spotkania "Konwersacja z prezydentem Barackiem Obamą".

Dyrektor zarządzający Musikkens Hus, Lasse Rich Henningsen, będzie moderatorem spotkania, a jego uczestnicy będą mogli zadawać Obamie pytania.

Zaproszenie do udziału w spotkaniu otrzymali głównie przedstawiciele biznesu. Oprócz nich na sali będzie ok. 200 studentów z Uniwersytetu w Aalborgu.

Bilety dla przedstawicieli biznesu będą kosztować nawet ok. 1200 dolarów. Studenci wejdą na spotkanie za darmo.

Barack Obama był prezydentem USA w latach 2008-2016.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA