fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Jan Śpiewak: Start Koalicji Europejskiej niebezpiecznie przypomina otwarcie Muzeum Historii Naturalnej

Fotorzepa/ Michał Kolanko
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej ogłosił w piątek deklarację "Koalicja Europejska dla Polski", w której wezwał "do wystawienia jednej szerokiej listy, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polski w UE". Zdaniem Jana Śpiewaka, byłego kandydata na prezydenta Warszawy, "niebezpiecznie przypomina otwarcie Muzeum Historii Naturalnej".

"Wzywamy odpowiedzialne siły i środowiska polityczne, samorządowe i obywatelskie do wystawienia jednej szerokiej listy, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polski w UE" - czytamy w deklaracji.

Oprócz Grzegorza Schetyny deklarację podpisało dziewięciu sygnatariuszy - byłych premierów i ministrów spraw zagranicznych: Leszek Miller, Jerzy Buzek, Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz, Ewa Kopacz, Radosław Sikorski, Kazimierz Marcinkiewicz, Hanna Suchocka i Adam Daniel Rotfeld.

Dowiedz się więcej: Grzegorz Schetyna wzywa do utworzenia "Koalicji Europejskiej" do PE

"Start Koalicji Europejskiej niebezpiecznie przypomina otwarcie Muzeum Historii Naturalnej. Nie wiedzą kiedy należy powiedzieć pas" - skomentował na Twitterze Jan Śpiewak, były kandydat na prezydenta stolicy, wystawiony przez koalicję partii Razem, Zielonych i stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.

"Widać, że nasze dinozaury nie posłuchały rady Ewy Kopacz i są gotowe dostać od wyborców kamieniem" - dodał Śpiewak, nawiązując do czwartkowej wypowiedzi byłej premier, gdy w programie telewizyjnym Onetu przekonywała, że w "straszniejszych dawnych czasach" ludzie nie mieli strzelb i "rzucali kamieniami w dinozaura". "Wczoraj kupiłam książkę o dinozaurach dla mojego wnuka. Czytając swoją dzisiejszą wypowiedź sama się z siebie śmieję" - tłumaczyła później Kopacz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA