fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Warszawa: Rafał Trzaskowski interweniuje ws. wpisu wicedyrektora Muzeum Warszawy

Fotorzepa, Piotr Guzik
Rzecznik stołecznego ratusza Kamil Dąbrowa poinformował, że prezydent Rafał Trzaskowski spotka się jutro z dyrektorem Muzeum Warszawy. Rozmowa będzie dotyczyła wpisu, który wicedyrektor muzeum zamieścił na Facebooku.

Jarosław Trybuś opublikował wczoraj na swoim profilu na Facebooku grafikę, która przedstawiała czarny nóż. Rękojeść noża tworzyła profil twarzy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 

Wpis został skrytykowany przez internautów. Autor swój wpis usunął.

Interwencji ze strony prezydenta Rafała Trzaskowskiego chciał miejski radny Sebastian Kaleta. "Panie Prezydencie. Deklarował Pan walkę z mową nienawiści. Ma Pan idealną okazję, bo sprawa dotyczy wicedyrektora Muzeum Warszawy, czyli placówki miejskiej. Jakie działania podejmie Pan w tej sprawie?" - napisał na Twitterze.

Czytaj także: Trzaskowski: Rachunek sumienia zacząć od siebie

Dziś na profilu Trybusia ukazały się przeprosiny. "Winien jestem przeprosiny wszystkim, których dotknąć mogła zszerowana przeze mnie wczoraj grafika opublikowana na profilu The Culture of The Poster" - napisał wicedyrektor Muzeum Warszawy.

Rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa poinformował natomiast, że jutro spotka się z dyrektorem Muzeum Warszawy. "Wymagając od innych, wymagamy też od siebie. W instytucjach Warszawy brutalizacja języka debaty publicznej nie pozostanie bez konsekwencji. Dlatego w poniedziałek 21.01 rano prezydent Trzaskowski spotka się z dyrektor Muzeum Warszawy ws. publikacji J. Trybusia na FB" - napisał na Twitterze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA