fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ivanka Trump kandydatką na szefową Banku Światowego

AFP
Córka prezydenta USA Donalda Trumpa, Ivanka, jest kandydatka na prezesa Banku Światowego - informuje "Financial Times". Stanowisko będzie wolne od 1 lutego.

Stanowisko prezesa Banku Światowego, który finansuje gospodarcze projekty w krajach rozwijających się, będzie wolne od 1 lutego, po niespodziewanej rezygnacji dotychczasowego szefa tej instytucji, Jim Yong Kima.

Amerykanin pochodzenia koreańskiego, lekarz i antropolog, niespodziewanie oświadczył, że zamierza zrezygnować trzy lata przed upływem swojej kadencji.

Jim Yong Kima jako kandydata na szefa BŚ wskazał Barack Obama.

Po jego rezygnacji jako kandydatka na to stanowisko rozpatrywana jest Ivanka Trump, córka prezydenta USA, która od 2017 roku pełni funkcję doradcy w Białym Domu.

Ivanka Trump nie ma znaczącego doświadczenia w handlu międzynarodowym, za to ma konkurentów w walce o stanowisko prezesa BŚ: Davida Malpassa, podsekretarz skarbu odpowiedzialnego za sprawy międzynarodowe, Marka Greena, dyrektora Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego (USAID) i byłą ambasador USA przy ONZ Nikki Haley.

Niedawno pojawiła się informacja, ze to właśnie Ivanka Trump mogłaby zastąpić Haley przy ONZ, ale Donald Trump prędko zdementował tę informację mówiąc, że natychmiast pojawiłyby się oskarżenia o nepotyzm.

Źródło: businessinsider.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA