fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Senator z USA: Trump należy do Putina i saudyjskiego księcia

AFP
Demokratyczny senator z New Jersey Robert Menendez stwierdził, że Donald Trump należy do prezydenta Rosji Władimir Putin i saudyjskiego następcy tronu Muhammada bin Salmana, dzięki czemu obaj mogą robić co chcą.

Menendez skomentował w ten sposób serdeczne powitanie między Putinem a saudyjskim następcą tronu  w czasie szczytu G20. Prezydent Rosji przybił z saudyjskim następcą tronu piątkę, co było szeroko komentowane w internecie.

Menendez opisał nagranie słowami: "To uczucie, kiedy posiadasz prezydenta USA i możesz robić co chcesz".

Trump unikał do tej pory jednoznacznej krytyki saudyjskiego następcy tronu, podejrzanego o udział lub przynajmniej o wiedzę na temat zabójstwa Jamala Khashoggiego, saudyjskiego dziennikarza znanego z krytycznego stosunku do saudyjskiego księcia. Trump potępiając zabójstwo Khashoggiego podkreślał, że Arabia Saudyjska jest ważnym sojusznikiem i partnerem handlowym dla USA.

W USA wciąż toczy się też postępowanie mające wyjaśnić, czy w czasie kampanii prezydenckiej w USA z 2016 roku nie doszło do zmowy między otoczeniem Trumpa a Rosjanami.

Na szczycie G20 Trump miał się spotkać z Władimirem Putinem, ale w ostatniej chwili odwołał planowane spotkanie wskazując jako przyczynę zajęcie przez Rosję ukraińskich okrętów na Morzu Azowskim.

Źródło: Nesweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA