fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Giertych: Tusk ma rację. Agenci Kremla działaliby jak PiS

Fotorzepa, Jakub Kamiński
"Ktoś wreszcie powiedział to głośno" - tak były wicepremier Roman Giertych skomentował na Facebooku wpis Donalda Tuska na Twitterze. Przewodniczący RE zasugerował, że działania PiS wpisują się w politykę Kremla.

Tusk napisał w niedzielę na swoim prywatnym koncie na Twitterze: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".

"Tusk ma rację. PiS działa na rzecz Kremla" - skomentował Giertych. Były wicepremier dodał, że "żadni agenci Putina nie działaliby inaczej niż PiS".

Następnie Giertych wskazał na te elementy polityki rządu, które są korzystne - jego zdaniem - z perspektywy Federacji Rosyjskiej.

W kwestii polityki obronnej były wicepremier wskazał na "ośmieszanie munduru polskiego żołnierza przez oddawanie hołdu smarkaczom" (chodzi o opisane przez media przypadki, w których oficerowie salutowali byłemu szefowi gabinetu politycznego ministra Bartłomiejowi Misiewiczowi), brak zakupów sprzętu wojskowego, "ośmieszanie MON poprzez wypowiedzi niesprawdzone, kuriozalne" oraz "ubeckie metody" wobec nieposłusznych generałów.

W zakresie polityki zagranicznej, zdaniem Giertycha, interesom Rosji sprzyja konflikt rządu z "Unią, Niemcami, Francją, Czechami, Włochami, Grupą Wyszehradzką oraz najświeższy konflikt z Ukrainą".

Giertych pisze też o "próbie likwidacji niezależnego sądownictwa" oraz "niezależnej PKW" oraz "popieranie działań o charakterze nacjonalistycznym" i "wspieranie Marszu tolerującego rasistów", które "osłabiają wizerunek Polski".

Były wicepremier stwierdził, że "oczywistym i ostatecznym celem tych wszystkich działań jest wyjście z UE".

"Taki jest też strategiczny plan Rosji w odniesieniu do Polski, Uważam, że Putin z Kaczyńskim musiał się już dogadać. Być może kosztem Ukrainy" - dodaje. I sugeruje, że "następny etap działań Putina wobec Ukrainy będzie skorelowany z wystąpieniami Polski o charakterze rewizjonistycznym".

"Tusk ostrzegający o planie Kremla z pewnością nie napisał dzisiaj niczego przypadkowo" - podsumował Giertych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA