fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Donald Trump na Twitterze komentuję umowę na F-35. Firma traci ponad 3 miliardy dolarów

Donald Trump
AFP
Donald Trump zakwestionował jako zbyt wysokie koszty budowy najnowocześniejszego amerykańskiego samolotu myśliwskiego Lockheed Martin F-35, postulując jednocześnie ograniczenie funduszy na ten program.

"Program F-35 i jego koszty wymknęły się spod kontroli. Miliardy dolarów można zaoszczędzić i zaoszczędzi się na zakupach dla wojska (oraz innych) po 20 stycznia" - napisał Trump na Twitterze, wymieniając datę inauguracji swej prezydentury.

Na początku listopada, tydzień przed wyborami w Stanach Zjednoczonych, firma Lockheed Martini Pentagon zakończyły negocjacje w sprawie dostarczenia nowych jednostek odrzutowców F-35. Nowy kontrakt o wartości ponad 7 miliardów dolarów obejmował 90 samolotów.

Giełda szybko zareagowała na informację przekazaną przez Trumpa. Notowania firmy spadły o 3 punkty proc. "The Independent" podaje, że oznacza to dla firmy straty w wysokości 3,5 miliarda dolarów.

Wpis Trumpa skomentował szef programu F-35 w Lockheed Martin. "Koncern rozumie zaniepokojenie wywołane opóźnieniami w dostawach myśliwców i zainwestował miliony dolarów na rzecz obniżenia ich ceny" - przekazała Jeff Babione.

Źródło: rp.pl/PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA