fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Korea Północna chce "wymazać USA z historii"

AFP
W Korei Północnej media państwowe przekonują, że kraj jest gotowy do ataków atomowych na USA, a jego głowice jądrowe są wymierzone w Waszyngton i gotowe "wymazać to państwo z historii" - informuje serwis NK News.

Według DPRK Today, biuletynu wydawanego przez północnokoreański reżim, Korea Północna jest w stanie zabić za jednym razem więcej obywateli USA, niż terroryści z Al-Kaidy 11 września 2001 roku. "Jeśli trzy cywilne samoloty 15 lat temu doprowadziły do śmierci 3000 osób i uczyniły życie w USA koszmarem, rozpoczęcie przez nas wojny doprowadzi do wymazania USA z historii, nie pozostawiając Amerykanom czasu na żal" - cytuje DPRK Today serwis NK News.

W tej samej publikacji czytamy, że Korea Północna ma najpotężniejsze i zróżnicowane systemy uzbrojenia i jest gotowa zaatakować Biały Dom i Pentagon "z ziemi, z powietrza i spod wody".

W ostatnim czasie Korea Północna wielokrotnie groziła USA i sojusznikom Waszyngtonu atakiem atomowym. To reakcja na sankcje nałożone na Pjongjang po kolejnej próbie atomowej łamiącej rezolucję ONZ, a także na duże ćwiczenia jakie armie USA i Korei Południowej prowadzą niedaleko granic Korei Północnej. 

W ubiegłym tygodniu władze Korei Północnej oświadczyły, że przygotowują się do przeprowadzenia wyprzedzającego ataku atomowego na USA, a armia Korei Północnej jest gotowa do przeprowadzenia operacji ofensywnych przeciwko Waszyngtonowi i jego sojusznikom.

Źródło: Daily Mail
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA