fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kopacz: PiS nie znajdzie pieniędzy

Premier Ewa Kopacz
Fotorzepa/ Roman Bosiacki
Ewa Kopacz uważa, że Prawo i Sprawiedliwość nie znajdzie pieniędzy, by spełnić swoje przedwyborcze obietnice. Premier Szydło zarzuca, że nie przedstawia konkretów.

W Sejmie odbyła się dziś dyskusja na temat budżetu na przyszły rok. Politycy PiS chwalili przedstawione założenia. Posłowie partii opozycyjnych zarzucali, że nie będzie on realizował wielu przedwyborczych obietnic. 

- Słuchałam wystąpienia pani premier i nie usłyszałam ani jednego konkretu, usłyszałam te same hasła, które słyszałam w kampanii. Słyszałam jak wszyscy przeszkadzają by uchwalić ustawę „500+”, przy czym tej ustawy parlament nie widział, jest w konsultacjach i będzie jeszcze dziesięć razy zmieniana - oceniła w TVP Info Ewa Kopacz.

Zdaniem byłej premier rząd nie znajdzie pieniędzy na każdy rok. Podkreśliła, że PiS nie spełnia swoich obietnic. - Nic nie wiadomo na temat podwyższonej kwoty wolnej od podatku, darmowych lekach dla emerytów powyżej 75. roku życia, czy obniżce CIT-u, o których mówiono dla małych i średnich przedsiębiorców, czy obniżce VAT-u. Te obietnice są bardzo płynne - powiedziała Kopacz.

Była premier mówiła, że wyczekuje projektów PiS. - Słyszałam w czasie kampanii jak pełne teczki projektów były gotowe, ja mam wrażenie, że jedyne teczki jakie miała pani premier Szydło, to teczki z nazwiskami osób, które już przebierały nogami by przejąć odpowiednie stanowiska - komentowała.

Prezydent wykonuje polecenia prezesa

Ewa Kopacz skrytykowała postawę prezydenta, który jej zdaniem powinien stać na straży konstytucji. Zamiast tego, według niej, jest niesamodzielny i próbuje zaskarbić sobie uśmiech i wdzięczność pana prezesa. 

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA