fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jaki podatek od firmowej wigilii

ROL
Przyjęcie świąteczne organizowane dla pracowników nie powoduje powstania po ich stronie przychodu z nieodpłatnego świadczenia. Pracodawca może ująć wydatki związane z przygotowaniami w kosztach.

Pracodawcy z okazji świąt Bożego Narodzenia często organizują spotkania okolicznościowe, tzw. wigilię firmową. Warto się przyjrzeć zagadnieniom podatkowym związanym z jej organizacją.

Koszty zorganizowania imprezy wigilijnej w części przypadającej na pracowników mogą zostać ujęte w kosztach uzyskania przychodów, jeżeli impreza ma charakter integracyjny, motywujący i poruszane są na niej zagadnienia związane z działalnością firmy. Przykładem może być nagradzanie na takim spotkaniu osób, które wyróżniają się wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków pracowniczych, bądź podsumowanie osiągnięć firmy lub omówienie planów na przyszły rok (por. interpretację Izby Skarbowej w Warszawie z 5 marca 2014 r., IPPB5/423-992/13-4/KS).

Gdy natomiast jedynym celem takiego spotkania będzie konsumpcja sama w sobie, to ujęcie przedmiotowych wydatków w kosztach podatkowych może zostać zakwestionowane ze względu na brak związku z przychodami pracodawcy....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA