fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdort: Puchatek, ocieplenie i Trybunał

Fotorzepa, Waldemar Kompała
Przyjrzyj się uważnie rysunkowi. Jeśli ten kształt przypomina ci okrąg, to znaczy, że masz poglądy lewicowo-liberalne. Jeśli nie widzisz okręgu, to masz poglądy przeciwne. To naukowy eksperyment, który pozwala ocenić światopogląd badanego.

Chyba przez kwadrans wpatrywałem się w obrazek. Uważam się za osobę o poglądach raczej konserwatywnych, więc nie powinienem widzieć okręgu. A tu, Kubuś Puchatek. Im bardziej się gapię, tym bardziej widzę kółko. Czyli okrąg. Co najwyraźniej oznacza, że niesłusznie mam się za prawicowca, bo tak naprawdę w głębi serca jestem zwolennikiem bezwarunkowego wsparcia dla najuboższych, praw homoseksualistów i legalizacji marihuany.

Na wszelki wypadek pokazałem też rysunek kilku blisko ze mną współpracującym koleżankom i kolegom z redakcji, którzy – jak mi się zdawało – również są raczej konserwatywni. Wszyscy potwierdzili: też widzą okrąg. Odetchnąłem. Może rzeczywiście wszyscy jesteśmy lewakami, ale przynajmniej nie różnią nas zbytnio poglądy, co zawsze trochę ułatwia współpracę.

Problem z eksperymentem, opisanym kilka dni temu w „Rzeczpospolitej", polega na tym, że to w najlepszym razie efekciarstwo i bujda na resorach, w najgorszym –...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA