fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Niewygodny bagaż Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski energicznie rozpycha się na opozycyjnej scenie, zdominowanej ostatnio przez Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza (Rybnik, 17 maja, spotkanie z samorządowcami)
Reporter, Dominik Gajda
W tych wyborach walka toczy się także o to, jakie oblicze będzie mieć opozycja. Dobry wynik Rafała Trzaskowskiego, który właśnie wszedł do gry, nadałby jej rys liberalny. Czy anty-PiS jest na to gotowy?

Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka na zapowiedź majowych wyborów prezydenckich reagował najcięższymi słowami. Opowiadał, że ich organizatorzy „będą mieli krew na rękach". Przypominał, że wirus pozostaje na papierze przez kilka dni. Użalał się nad zagrożonymi listonoszami i członkami komisji.

Dziś nic z tego nie zostało. PO ochoczo łyka wybory pod koniec czerwca lub na początku lipca, choć stan epidemiologiczny może być wówczas podobny do majowego. Autorzy memów pytają, czy wirus nie będzie zabijał podczas rekordowo śpiesznego zbierania podpisów pod nowym kandydatem Rafałem Trzaskowskim. A czy zagrożenie nie będzie jeszcze większe, skoro Polacy po prostu pójdą do lokali?

Znaczone karty opozycji

Mnożą się spiskowe teorie, że tak naprawdę przesunięcie wyborów służyło tylko wymianie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Trzaskowskiego. Piszą o tym w poważniejszym tonie znani komentatorzy, choćby Andrzej Stankiewicz, uznający to przesunięcie za pie...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA